Menu

QuickPic

Zdjęcia świata

Fajerwerki noworoczne

chitonactis

Może i z mojego domu nie było najlepszych widoków, ale jakieś były. A w tym roku fajerwerków było naprawdę mnóstwo. Odnosiłem wrażenie, że przez miasto toczy się lawina dewastując wszystko na swojej drodze...

DSCF83641

Krogulec zjada mi dokarmiane dzwońce

chitonactis

Choć ładny, ten oto osobnik żywi się dokarmianymi przeze mnie dzwońcami. Co drugi dzień, a czasem to nawet codziennie, można znaleźć na ziemi nieżywego dzwońca lub usłyszeć jak uderza w okno, goniony przez owego krogulca. Zdjęcia, choć nie najlepszej rozdzielczości, uważam za dość dobre.

PIC_0129

PIC_0111

 

Krakowski księżyc

chitonactis

Zdjęcie księżyca. Przez teleskop. Po wielu próbach udało mi się trafić małym obiektywem mojego telefonu (o aparacie nie wspominając) w jeszcze mniejszą dziurkę soczewki teleskopu. 

Komentarze są cenione.

Księżyc widziany przez teleskop

Kiwi Camera - fotografia nabiera barw

chitonactis

Wstęp
Kiwi Camera to aplikacja zaprojektowana na urządzenia mobilne. Służy do robienia zdjęć, lecz urozmaica tę czynność oferując wiele filtrów oraz efektów.

 

Mogą one być aplikowane na żywo – przed zrobieniem zdjęcia. Program nie tylko służy do robienia, lecz także do obróbki zdjęć. Jest również możliwe tworzenie kolaży. Za pomocą jednej aplikacji można tworzyć bardzo ciekawe zdjęcia.

Aparat
Aplikacja domyślnie uruchamia się w trybie aparatu. Widoczne jest kilka guzików; odpowiednio: menu, zmiana aparatu (tylni, przedni), więcej opcji, galeria, spust migawki i filtry. W menu znajdziemy dodatkowo edytor zdjęć oraz opcję do robienia kolaży. Za plusem kryją się np. lampa błyskowa czy timer. Okno filtrów na dwie odmiany. Małą, która pojawia się po naciśnięciu krótko guzika (wybieramy jedną z kategorii, następnie przejeżdżamy palcem po pustej partii ekranu by zmieniać style). Dużą wersję zobaczymy poprzez naciśnięcie ikony na lewo od kolorowego guzika odpowiedzialnego za wyświetlanie małej wersji okna. Widzimy podgląd każdego stylu z danej kategorii. Kategorie można przełączać przejeżdżając palcem w lewo lub w prawo. Aby wybrać styl klikamy na jedno z małych okienek.

image

Edytor

Edytora znajdziemy w menu. Na początku należy wybrać zdjęcie do zedytowania. Na głównej stronie narzędzia widoczne jest kilka funkcji, np. filtry czy kadrowanie. Po ich wybraniu można dostosować zdjęcie, by odpowiadało naszym wymaganiom. Po skończeniu pracy w jednym z okien, wybieramy fajkę w prawym górnym rogu, a po zakończeniu edycji klikamy guzik służący do eksportowania zdjęcia w tym samym miejscu . Można też anulować lub resetować, czyli cofnąć wszystkie dokonane zmiany. Do edytora można również dostac się z galerii. Wyświetlając pojedyncze zdjęcie, wybieramy fajkę.

Narzędzie kolaży

Do narzędzia służącego do tworzenia kolaży można dostać się, tak samo jak do edytora, z menu. Pojawi się okno, w którym należy wybrać zdjęcia, z których kolaż będzie się składał. Następnie można wybrać jedną z ramek – standardowych lub nietypowych. Poprzez krótkie dotknięcie jednego ze zdjęć można je szybko zedytować np. obrócić, a po długim przytrzymaniu możliwe jest zmienianie jego położenia. Po stworzeniu zadowalającego kolażu wybieramy fajkę w prawym górnym rogu ekranu, aby go zapisać.

© QuickPic
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci